Veeam Cloud & Service Provider (VCSP) Programı

Müşterilerinizin Kesintisiz Çalışan Kuruluş ihtiyacına nasıl hizmet sağlıyorsunuz?

Günümüzün teknoloji dünyasında, müşterileriniz kesinti sürelerine veya veri kayıplarına karşı çok az toleransla 7/24 çalışıyor. Veeam®’in ödüllü yazılımı ile müşterilerinizin Kesintisiz Çalışan Kuruluş™ ihtiyaçlarına artık olanak sağlayabilirsiniz.

Veeam Cloud & Service Provider (VCSP) programının parçası olan 12,400 VMware vCAN (önceki adıyla VSPP), Microsoft SPLA ve diğer hizmet sağlayıcılarına katılın.

csp_partner_program_logo_portrait.svg

Genişletilmiş kullanım hakları

Veeam’i barındırma ortamınızda kullanmak veya Veeam destekli BDR hizmetleri sağlamak istiyorsanız, VCSP programına katılarak ilk adımı atabilirsiniz. Veeam EULA (son kullanıcı lisans sözleşmesi), Veeam yazılımını kendi verileriniz için kullanmayı sınırlandırırken, VCSP üyeliği ve lisansları bu kısıtlamayı ortadan kaldırıyor. Ücretsiz Veeam ürünleri de dahil olmak üzere müşterilerinize hizmet sunmak için Veeam ürünlerini kullanabilirsiniz.

Aşağıda, VCSP iş ortaklarının genişletilmiş kullanım haklarını nasıl kullandıklarıyla ilgili birkaç örnek bulabilirsiniz:

 • Veeam ile korunan barındırılan SM’ler: altyapı (IaaS) ve hizmet olarak platform (PaaS) dahil.
 • Veeam ile korunan barındırılan uygulamalar: hizmet olarak yazılım (SaaS) ve uygulama hizmet sağlayıcılarından gelen teklifler (ASP’ler) dahil.
 • Veeam ile korunan SM’lerde yürütülen iş hizmetleri: satış vergisi işleme, e-ticaret, belge teslimi vb. gibi.
Video Thumbnail
See how one service provider uses Veeam in their IaaS offering.

Veeam’den sıfır rekabet

Günümüzde çoğu müşteri yedekleme ve felaket kurtarma (BDR) için buluttan faydalanmak ve BDR yükünü toplu olarak hizmet sağlayıcılarına vermek istiyor. Veeam’in stratejisi de, bulut ve yönetilen hizmetler sunma konusunda gerçek uzmanlar olan bulut ve hizmet sağlayıcıları ile ortaklık kurmaktır. Bu yüzden de kendi bulut veya yönetilen hizmetlerimizi sunmak yerine size bu olanağı sağlıyoruz.

Hizmet olarak felaket kurtarma, yeni ve var olan müşterilerinize bulut hizmetleri satabilmenin 1 numaralı fırsatıdır.

stamp_veeam_draas_defined.svg

Büyük pazar fırsatı

Tüm dünyada 307,000 kuruluş, 16.3 milyondan fazla sanal makineyi korumak için Veeam’i kullanıyor. Bu kuruluşların ve güvendikleri bayilerin çoğu Veeam’in iş yeri dağıtımlarını genişletmek için buluta başvuruyor. Bu durum, hizmet sağlayıcılarının Veeam ile ortaklık kurmaları ortaya büyük bir fırsat çıkarırken şunları da sağlayabilmelerine olanak tanıyor:

 • İş yeri dışı yedekler için bulut havuzları – Bulut yedeklemeye olan talep giderek artıyor ve Veeam hızla büyüyen bu pazara katılmanız ve başarılı olmanızda ideal çözümler sunuyor. Hizmet Sağlayıcıları içinVeeam Cloud Connect Yedekleme hakkında daha fazla bilgi edinin.
 • İş yeri dışı sanal makine replikasyonları için bulut ana bilgisayarları – Hizmet olarak felaket kurtarma (DRaaS) işinizi büyütmek veya başlatmak için Veeam’in büyüyen pazardaki varlığına ve en yeni teknolojiye katkıda bulunun. Hizmet Sağlayıcıları için Veeam Cloud Connect Replication hakkında daha fazla bilgi edinin.
vcsp_program_full.png

Olağanüstü esneklik

Lisanslama kolaylığı

Korunacak sanal makinelerin her birini kolayca lisanslayabilir, ihtiyaç duyulan sayıdaki Veeam bileşenini ek lisans ücreti ödemeden kullanabilirsiniz.

OPEX, CAPEX veya her ikisini birden seçin

Veeam, işletme modelinize en çok uyan lisanslama seçeneğini belirleyebilmeniz adına hem aylık kiralama hem de süresiz VCSP lisansları önermektedir. Kiralama, süresiz lisans satın alma veya her ikisinin de bir arada olduğu seçeneklerden birini belirleyin. Örneğin, şirketinizin bazı değişken birimleri için kiralama lisansları, uzun vadeli sözleşmeler için süresiz lisansları kullanın.

Az işlem yapın, çok fazla kullanın veya hiçbir şey yapmayın

Ücretsiz katılın, satın alma zorunluluğunuz yok. Bu katmanlı programdaki yeriniz, Veeam ile koruyacağınız veya yöneteceğiniz sanal makine sayısına göre belirlenir. Veeam’i yakın zaman içinde lisanslamamaya karar vermiş olsanız bile, programa katılabilir ve hizmet tekliflerinizde Veeam’in ücretsiz araçlarını kullanabilirsiniz.

Adreslenebilir pazarınızı büyütün

Gelecekte veya şu anda kullandıkları depolama, uygulamalar ya da işletim sistemleri her ne olursa olsun, Veeam ile hedef pazarınızdaki tüm müşterilere Erişilebilirlik hizmetleri sunabilirsiniz. Veeam hem VMware vSphere’i hem de Microsoft Hyper-V’yi desteklediği için adreslenebilir pazarınızı daha da fazla genişletebilirsiniz.

Her iş ortağı seviyesi için ödül ve gereksinimleri görüntüleyin

Veeam, hizmet sağlayıcı topluluğunda hizmet veren yazılım ve diğer sağlayıcılarla işbirliği yaparak hizmet sağlayıcıların sürekli değişen, büyüyen rolünü ele alıyor. Veeam, cezbedici özellikler sunarak işinizi büyütmenize yardımcı olmak ve Kesintisiz Çalışan müşterilerinizin ihtiyaçlarını karşılamak için global işbirliği ortaklarımızla çalışıyor.

Teknik kaynaklar

VCSP ortağı olarak yüksek performanslı, yüksek marjlı Veeam destekli teklifleri oluşturmak için ihtiyaç duyduğunuz teknik kaynaklara erişebilirsiniz. Bunlar arasında aşağıdakiler yer almaktadır:

 • Ücretsiz 7/24 teknik destek: Sorularınız varsa veya başlangıç için yardıma ihtiyaç duyuyorsanız, Veeam Destek ile iletişime geçerek kendinizi VCSP ortağı olarak tanımlayın.
 • Ücretsiz NFR lisans anahtarları: Geliştirme, test, tanıtım ve eğitim amaçları için ücretsiz NFR (yeniden satılamaz) lisans anahtarı talebinde bulunun. Yerel VCSP ekibinizle hemen iletişime geçin.
 • VCSP forumu: Veeam Topluluk Forumları’ndaki Veeam Cloud & Service Provider kullanıcı grubuna katılarak soru sorabilir, fikirlerinizi hizmet sağlayıcılar ile paylaşabilir ve Veeam ürün uzmanlarından öneriler alabilirsiniz.

VCSP FORUMUNA KATILIN

MSP’lerin dikkatine

Yönetilen hizmet sağlayıcıları için özel lisans seçenekleri ve ürünlerin avantajlarından faydalanın:

 • Esnek lisans: Kendi VCSP lisansınızı alın veya müşterilerinizin Veeam lisanslarını kullanın. Tüm kullanım VCSP ortaklık düzeyinize göre hesaplanır ve ilgili avantajlar karşılığında nitelendirilirsiniz.
 • RMM entegrasyonu: Veeam dağıtımlarınızı LabTech veya Kaseya konsolunuzdaki müşteri siteleriniz üzerinden izleyin.
 • LabTech için Veeam Endpoint Backup™: Veeam’in bu yeni ürünü ile Windows iş istasyonu ve dizüstü bilgisayar yedeklemeyi ve kurtarmayı basitleştirin. Hatta müşterilerinizin çok az sayıda kalan fiziksel sunucularını da yedekleyebilirsiniz.

Veeam destekli hizmetlerinizi pazarlama

Veeam; çalışanlarının azmi, müşterilerinin ilgisi ve iş ortaklarının desteği sayesinde yedekleme dünyasında lider oyuncu* olarak tanınmaktadır. VCSP ortağı olarak Veeam çözümleri ile farkındalık ve yüksek talep avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Çok sayıda pazarlama avantajına da erişiminiz olacak:

 • VCSP Dizini’nde ücretsiz listeler: Veeam’in web sitesinde barındırma, bulut yedekleme ve BDR hizmet tekliflerinizin tanıtımını (BaaS ve DRaaS da dahil olmak üzere) yapmak için VCSP dizinine girme talebinde bulunun.
 • Hizmet Sağlayıcı Arama’da ücretsiz listeler: Veeam Cloud Connect kullanarak bulut havuzları öneriyorsanız, Veeam yedekleme konsolunda doğrudan entegre olan hizmet sağlayıcı arama listesinde kendinize yer bulabilirsiniz.
 • Ücretsiz pazarlama kaynakları: Veeam ProPartner portalında tümünün ücretsiz olarak kullanılabilir olduğu pazarlama şablonlarının, eksiksiz e-posta pazarlama aracının ve diğer özelliklerin avantajlarından faydalanın!
 • Pazarlama geliştirme fonu: Veeam destekli tekliflerinizin tanıtımını yapmakla ilgili bir fikriniz mi var? Teklifinizi gönderin; finansmanını sağlamak için MDF alabilirsiniz. Veeam ile ortak pazarlama faaliyetleri için de destek alabilirsiniz.

YENİ Veeam Availability Console

Servis Sağlayıcılar İçin 1 Numaralı Bulut Yedekleme ve DRaaS Çözümü

Servis sağlayıcılar için hem ÜCRETSİZ hem de bulut özelliğine sahip yönetim platformu

Servis Sağlayıcılar için Veeam® Availability Console, yönetilen yedekleme hizmeti sağlamayı ve Hizmet olarak Yedekleme (BaaS) ya da Hizmet olarak Felaket Kurtarma (DRaaS) gelir akışı oluşturmayı (veya katmayı) her zamankinden daha kolay hale getirir.

Hemen kullanmaya başlayın!

 1. Adım:Veeam Cloud & Service Provider’lar (VCSP) programıiçin başvurun. ÜCRETSİZ!
  2. Adım: Onaylandıktan sonra ÜCRETSİZ kiralık anahtarınızı alın
  3. Adım: Özel altyapınız veya genel bulut

BaaS ve DRaaS’a genişletin

Veeam Availability Console, Servis Sağlayıcılar için Veeam Cloud Connect Backup ve Servis Sağlayıcılar için Veeam Cloud Connect Replication ile entegre olduğundan müşterilerinizin Kesintisiz Çalışırlık altyapısını uzaktan izleme ve yönetmenin yanı sıra yedekleri ve replikalarını barındırılan bulut altyapınıza gönderebilirsiniz.
advanced_capabilities_for_service_providers_tr.png

Hiper-Kesintisiz Çalışırlık sağlayacak tek bir konsol

Kurulumu basit

İster kendi altyapınızı kullanarak şirket içinde, isterseniz de genel bulutta hızlıca kurun

Zahmetsiz faturalandırma

Yönetilen hizmetler, havuz tüketimi ve daha fazlası için hemen kullanıma hazır yerel muhasebe ve faturalandırma

Her şeyi kapsayan tek bir çözüm

Veeam yedekleme ajanlarını uzaktaki sanal, fiziksel ve bulut iş yüklerine (nerede olurlarsa olsunlar) kolayca dağıtın

Entegre edin ve otomatik hale getirin

RESTful API’si sayesinde esnek entegrasyon ve otomasyon özellikleri

Kolay anlaşılır RMM

Tüm müşterileriniz için tek bir konsol üzerinden güçlü uzaktan izleme ve yönetme (RMM) özellikleri

Kendi kendine bakım olanağı

Güvenli ve çok kiracılı bir portal üzerinden müşterilerinize gerçek zamanlı bilgi verin
Whatsapp